Investice do podnikatelských úvěrů

1. Nezávazná registrace

Registrace je velmi jednoduchá a nezabere ani 5 min Vašeho času. Budete potřebovat:
- své základní identifikační údaje
- občanský průkaz nebo cestovní pas
- mobilní telefon

2. Zadávání nabídek

Své investiční nabídky do úvěrů zadáváte jednotlivě, a to již od částky 1 000 Kč. V naší investorské komunitě budete vystupovat pod svým uživatelským jménem – Vaše anonymita je tedy zaručena.

3. Schvalování nabídek

Nabídky připravené ke schválení můžete ve svém profilu libovolně upravovat. Schválení provedete autorizací pomocí SMS kódu, který Vám zašleme na Váš mobilní telefon. Po autorizaci jsou nabídky pro investora závazné a zobrazí se tak žadatelům o úvěr. Během doby zveřejnění žádosti o úvěr pak můžete svou nabídku i nadále navyšovat.

Hodnocení žadatelů respektovanou třetí stranou

Žadatele o úvěr hodnotíme ve spolupráci s CRIF – Czech Credit Bureau, a.s., provozovatelem českého bankovního a nebankovního registru (BRKI a NRKI) a čtvrtým největším provozovatelem úvěrových registrů a systémů pro podporu úvěrového rozhodování ve světě. Více informací

14-ti stupňový ratingový model iRating

Rozložení rizika mezi více dlužníků

Všem investorům doporučujeme diverzifikovat, tedy rozložit investovanou částku mezi libovolný počet žadatelů o úvěr. Tím dosáhnete výrazného snížení rizika možného nesplácení úvěrů jednotlivými dlužníky. Jako investor neuzavíráte smlouvu o úvěru s jednotlivými dlužníky. Provozovatel www.pujcmefirme.cz za Vás uzavře s dlužníkem jednu úvěrovou smlouvu na celkovou částku úvěru a bude úvěr během jeho života spravovat.

Co jsou to P2P úvěry?

Peer-to-peer (zkratkou P2P) úvěry jsou moderní způsob půjčování peněz mezi jednotlivci nebo firmami, v angličtině označovanými jako „peers“. Tento systém je ve světě známý již řadu let a běžně funguje ve většině Evropských zemí, v USA i dalších zemích.

Chcete se dozvědět více informací? Stáhněte si Průvodce investora.

Peer-to-peer platformy mají před sebou významný růst

Peer-to-peer je příkladem toho, jak technologie umožňují obejít zbytečné prostředníky, například banky.‎ Výsledkem je dostupnější úvěr pro podnikatele a vyšší výnos pro investora. Tyto platformy mají před sebou celosvětově významný růst. Jsem rád, že i v Čechách...

Lubor Žalman

Investor, bývalý generální ředitel Raiffeisenbank